Osiemnastka dla rodziny. Ile to kosztuje?

22 sierpnia 2024, opublikowane przez Smartney

Osiemnaste urodziny to symboliczny moment w życiu każdego młodego człowieka – w końcu wkracza on dorosłość, zyskując dostęp do wielu przywilejów i praw. To dla niego też wspaniała okazja do organizacji niezapomnianej imprezy, pełnej atrakcji i świetnej zabawy. Jednak ile kosztuje osiemnastka? O czym pamiętać organizując ją dla rodziny? Odpowiadamy!

Osiemnastka dla rodziny w domu. Ile kosztuje?

Osiemnaste urodziny to wyjątkowa okazja – nie dziwi więc, że wiele osób decyduje się na ich huczne świętowanie w gronie najbliższych. Imprezę dla rodziny można zorganizować na wiele sposobów, także w domu. Rozwiązanie to ma wiele plusów – nie tylko daje sporo swobody, ale także pozwala zaoszczędzić, m.in. na kosztach związanych z zakupem produktów spożywczych, napojów czy tortu.

To, ile zapłaci się za osiemnastkę, zależy od liczby zaproszonych gości, a także planowanego menu oraz atrakcji. Samodzielnie przygotowane przekąski i dania z pewnością pozwolą zgromadzić dodatkowe kilkadziesiąt złotych na inne wydatki. Jeżeli zdecydujesz się na organizację osiemnastki dla rodziny w domu, za kilkudaniowy obiad i przystawki zapłacisz od 600 złotych w górę. Koszt ten zależy od używanych składników, a także tego, ile osób pojawi się na uroczystości oraz liczby dań.

Do kwoty organizacji osiemnastki dla rodziny należy też doliczyć koszt tortu urodzinowego. Cena za ten słodki akcent na przyjęciu zależy od liczby porcji, a także użytych dekoracji. Za tort zapłacisz od 180 złotych do nawet 450 złotych. Nie możesz też zapomnieć o osiemnastkowych ozdobach – na serpentyny, balony i przybranie stołu trzeba przygotować łącznie od 100 do 300 złotych.

Koszt dekoracji, cateringu i DJ-a podczas osiemnastki dla rodziny

Chcesz, by domowa osiemnastka dla rodziny stała się niezapomnianym wydarzeniem? A może nie masz czasu na gotowanie i przystrajanie domu? W takim razie:

  • zorganizuj catering. Może być to lokalna firma albo znana sieciówka. Koszt usługi – w zależności od rodzaju i liczby przekąsek oraz dań – może wynieść od 1 000 do ponad 1 500 złotych.
  • zamów gotowe dekoracje do domu. Ich cena zależy od użytych w kompozycjach elementów. Przykładowo, ceny balonowych girland zaczynają się od ok. 150 złotych.
  • zatrudnij DJ-a. Nie tylko zadba on o dobrą muzykę na imprezie, ale też porwie gości do zabawy. Koszt takiej usługi może wynieść od 800 złotych w górę.

Pamiętaj, że podawane przez nas kwoty mogą zmieniać się w czasie i w zależności od miejsca, w którym mieszkasz.

Wskazówka: Podczas organizowania osiemnastki dla rodziny warto zastanowić się nad jej motywem przewodnim. Od niego będzie zależeć to, w jakim stylu przystroisz dom, ale też jaką kreację wybierzesz na wydarzenie. Zakup outfitu należy uwzględnić w budżecie, jaki chcesz przeznaczyć na urodziny.

To może Cię zainteresować: Dobry wieczór kawalerski. Kto za niego zapłaci i jak to sfinansować? (link do wstawienia przez specjalistę SEO).

Ile kosztuje osiemnastka w lokalu?

Osiemnastka dla rodziny w lokalu oznacza większe wydatki – w końcu nie tylko trzeba opłacić catering czy DJ-a, ale też salę oraz obsługę. Podczas wyboru restauracji, klubu lub pubu zwróć uwagę na to, czy umożliwia ono organizację takiego eventu – w tej sprawie warto skontaktować się z właścicielem lub menadżerem lokalu.

Podobnie, jak ma to miejsce w przypadku osiemnastki dla rodziny w domu, na koszt imprezy zorganizowanej np. w restauracji, oddziałuje liczba gości. Średnia kwota „za talerzyk” może wynieść ok. 150 złotych – pamiętaj, że jest ona zależna od menu. Nie możesz też zapomnieć o koszcie związanym z rezerwacją samego lokalu, którego wysokość waha się pomiędzy 600 zł a 2000 zł. Cena może obejmować:

  • tylko wynajem przestrzeni, na której będzie odbywać się impreza. Obsługa wydzieli miejsce, do którego będą mieli wstęp jedynie zaproszeni goście.
  • booking całego lokalu. Choć jest to dosyć kosztowne, to sprawdza się w momencie, gdy na liście zaproszonych znajduje się więcej, niż 20 osób.
  • pełną obsługę wydarzenia. Na koszt składa się nie tylko wynajem powierzchni, ale też kompleksowa usługa urodzin.

Podczas organizowania osiemnastki w lokalu ustal z jego menadżerem lub właścicielem wszystkie szczegóły wydarzenia. Jeszcze przed zarezerwowaniem lokalu zastanów się nad budżetem, którym będziesz dysponować – w końcu koszty nie powinny przekraczać Twoich możliwości finansowych.

To może Cię zainteresować: Chrzciny – ile do koperty, ile za talerzyk, jak to sfinansować (link do wstawienia przez specjalistę SEO).

Osiemnastka dla rodziny. Jak można ją sfinansować?

Masz już dopięte na ostatni guzik szczegóły związane z osiemnastką dla rodziny? W takim razie najgorsza część za Tobą – nadszedł czas na uregulowanie należności związanych np. z cateringiem czy wynajęciem sali. Skąd zdobyć na to środki finansowe? W przypadku małych kwot możesz skorzystać ze swoich oszczędności, jeżeli takowe zebrałeś. O wsparcie możesz też poprosić kogoś bliskiego, kto w ramach osiemnastkowego prezentu opłaci część wydatków.

Jeżeli nie masz oszczędności lub kogoś, kto pokryje niektóre koszty, warto zastanowić się nad pożyczką na atrakcyjnych warunkach od Smartney. Wszystkie formalności załatwisz tego samego dnia. Wystarczy, że z pomocą kalkulatora pożyczkowego ustalisz wysokość pożyczanej kwoty i okres spłaty zobowiązania. Następnie podasz swoje dane, poczekasz na decyzję, zatwierdzisz ofertę i potwierdzisz swoją tożsamość. To wszystko.

Osiemnastka to ważny moment w życiu każdego nastolatka. By wspomnienia związane z wydarzeniem zostały z nim na długo, warto je zorganizować z przytupem. Warto jednak zrobić to z głową, by koszty eventu nie wpłynęły na Twoje bieżące finanse.

Sprawdź też: Kredyt w wieku 18 lat. Jak wziąć pierwszą pożyczkę?